Селітра калійна

Селітра калійна
 

Наведіть курсор, щоб збільшити

 
Код товару 13645905
 
 

Опис товару:

неорганічне бінарне з'єднання, калієва сіль азотної кислоти з формулою KNO3. У кристалічному стані-безбарвна речовина, нелетка.

Нитра́тонни но́лия, азотноки́слый но́лий (но́лиевая сіли́тра, калі́йная селітра, індійська селітра та ін.)-неорганічне бінарне з'єднання, калієва сіль азотної кислоти з формулою KNO3. У кристалічному стані-безбарвна речовина, нелетка, злегка гігроскопічна, без запаху. Нітрат калію добре розчинимо у воді. Практично не токсичний для живих організмів.

Зустрічається в природі у вигляді мінералу нитрокалита, в Ост-індії знаходяться одно з найбільших родовищ, звідси друга назва-індійська селітра. У дуже малих кількостях міститься в рослинах і тваринах[1].

Форма кристалів голчаста, самі кристали дуже довгі. Легко піддається очищенню перекристалізацією з мінімальними втратами.

Основне застосування знаходить в піротехніці (до XX століття особливо широко, як компонент основної у той час вибухової речовини-димного (чорного) пороху) і як калий-азотное добриво (дуже зручний комплекс двох що зазвичай погано поєднуються при засвоєнні рослинами елементів).

Природні джерела і родовища

У природі калію нітрат поширений у вигляді мінералу нитрокалита. Найбільші його родовища знаходяться в Ост-індії і в Чилі (разом з основним мінералів-нитронатритом). Природний нітрат калію є результатом розкладання азотистих речовин з подальшим зв'язуванням аміаку, що повільно виділяється, нітробактеріями, чому сприяє волога і тепло, тому найбільш великі поклади знаходяться в країнах з жарким кліматом.

У дуже малих кількостях міститься в рослинах і тваринах, є проміжним продуктом при переробці ними грунтового сульфату і карбонату калію.

Застосування

Основне застосування на сьогодні нітрат калію знаходить в якості цінного добрива, оскільки поєднує в собі два частково блокуючих засвоєння один одного рослинами елементу.

Незамінний він при виготовленні димного пороху і деяких інших складів (наприклад, карамелевого ракетного палива), які майже повністю зараз йдуть на виробництво піротехніки.

Застосовується також в електровакуумній промисловості і оптичному скловарінні для знебварвлення і освітлення технічних кришталевих стекол і надання міцності виробам із скла.
Інформація про продавця:
Надійний постачальник
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create